По-русски  Latviski 
Sākumlapa /  Cenas    /  Maksas un bezmaksas satura vadības sistēmu salīdzinājums

Bezmaksas satura vadības sistēmu (CMS) un profesionāli izstrādāto CMS salīdzinājums

Nevienam nav noslēpums, ka Internet tīklā ir iespējams atrast daudz satura vadības sistēmas (CMS). To vidū ir gan plaši pazīstamas sistēmas, ar kurām strādā simtiem un tūkstošiem mājas lapu ar lielu sekotāju un izstrādātāju skaitu, gan arī mazpazīstamas sistēmas, ar kurām darbojas maksimums 10 vietnes vai interneta veikali. Visas šīs sistēmas pastāv jau vairākus gadus un nemitīgi tiek uzlabotas. Ja runājam atklāti, tad vienīgā šo sistēmu neapstrīdamā priekšrocība ir drošums. Salīdzināt sīkāk divus CMS tipus – bezmaksas un masas, kā arī centīsimies noskaidrot, kuras Jums ir vispiemērotākās.

Ar ko atšķiras maksas un bezmaksas CMS?
Parasti maksas CMS ir reāli strādājošs tehniskā atbalsta dienests, kurš spēj atrast jebkuras, pat neordināras problēmas risinājumus. Turpretī, izmantojot bezmaksas CMS, atbildes uz radušajiem jautājumiem Jums nāksies meklēt dažādos forumos, kuros padomus sniedz ne tikai pieredzējuši un profesionāli lietotāji, bet arī diletanti-izlēcēji.

Maksas CMS parasti izstrādā konkrētiem mērķiem, tādēļ tajās nav nekā lieka, to kods ir maksimāli optimizēts darbam un naudas pelnīšanai, kamēr bezmaksas CMS mēdz būt funkcijas, kuras izstrādāji ievieš ar godkārīgu mērķi  realizēt kādu savu ideju vai izmēģināt kādu jaunu tehnoloģiju.

Vietņu vadības sistēmas izstrādā profesionālu programmētāju komandas, kur katra tās dalībnieka funkcijas ir strikti noteiktas, kas ļauj efektīvi testēt un pielāgot CMS darbību. Turpretī bezmaksas CMS sistēmu lietotāju skaits visā pasaulē ir milzīgs, kas ļauj tiem uzkrāt lielu kolektīvo CMS lietošanas pieredzi, ātri atrast sistēmas kļūdas.

Kad ir nepieciešama maksas CMS izmantošana?

Viens no svarīgākajiem momentiem ir meklēšanas optimizācija. Ja Jūsu projekts ir saistīts ar augsti konkurējošiem pieprasījumiem (piemēram, interneta veikals, kuram galvenie atslēgas vārdi ir „pirkt”, „pasūtīt tipa pieprasījumi u.tml.), tad tā attīstīšanai būs jālieto daži noteikti paņēmieni, kuri nepareizas pieejas gadījumā var dot arī pretēju efektu, tas ir meklēšanas sistēmu rezultātu pesimizāciju. Viens no iemesliem varētu būt bezmaksas vadības sistēmas izmantošana. Lieta tādā, ka bezmaksas CMS ir ļoti izplatītas, un meklēšanas mehānisms var uzskatīt vietni par maz unikālu un, attiecīgi, maz noderīgu, ja to vada, piemēram, ar Joomla. Ņemot vērā, ka augsta biežuma pieprasījumu optimizācijai ir nepieciešama ārējo saišu uz optimizējamo interneta mājas lapu skaita pastāvīga palielināšana, meklēšanas sistēmas Jūsu lapu var uztvert kā meklēšanas spamu. Viens no meklēšanas spama kritērijiem ir bezmaksas CMS izmantošana (kaut gan par šo apgalvojumu ir ļoti daudz domstarpību). Tas ir loģiski: tas būtu dīvaini, ja mājas lapas īpašnieks investētu lielu naudu optimizācijai, taču taupītu to uz CMS. Tas varētu būt kā pierādījums tam, ka vietne paredzēta ātras un īslaicīgas peļņas gūšanai. Un šādas interneta mājas lapas meklēšanas sistēmās nekotējas, jo tādu lapu vidū ir ļoti daudz „tikai pieaugušajiem” tematikas un krāpniecisku mājas lapu.

Vēl viens kritērijs, kurš jāņem vērā izvēloties maksas vai bezmaksas CMS Jūsu mājas lapai vai interneta veikalam – tas ir drošums un noturība pret uzlaušanu.

Vispār, ja salīdzina maksas un bezmaksas CMS sistēmu drošumu, kā arī to aizsargātību pret uzlaušanu no hakeru puses, tad ir jāatzīmē, ka neviena CMS nedod simtprocentīgu bezpārtraukuma darbības garantiju, jo jebkuru CMS var uzlauzt, ja vien ir tāda vēlēšanas un pietiekama pieredze. Bezmaksas sistēmām ir viens liels trūkums – tā ir to lielā izplatība. Ļaunprātīgi noskaņota persona ļoti viegli var lejupielādīt bezmaksas sistēmu, tajā atrast vājās vietas un pēc tam tās izmantot, uzlaužot interneta vietni ar šādu sistēmu.

Izejot no augstāk minētā, var secināt, ka maksas CMS ir daudz drošāka darbībā un ērtāk lietojama. Komerciāla mājas lapas vadības sistēmas ir orientētas uz konkrēta lietotāja vajadzībām, tās ir izveidotas vienīgi komercdarbības veikšanai internetā, nevis izstrādātāju ambīciju apmierināšanai.

Lielākoties katrs pasūtītājs izvēli starp maksas un bezmaksas CMS izdara pats, jo ir cilvēki, kuri uzskata, ka par visu jāmaksā, lai tas dotu kādu labumu, un cilvēki, kuri uzskata, ka nav jāmaksā par to, ko var saņemt par brīvu.

Jālemj ir Jums, izvēle ir Jūsu!